O nás - historie naší chovatelské stanice

Naše chovatelská stanice vznikla po letech jedné lásky - lásky ke psům a vůbec zvířatům. Pejskové ať už moji, nebo cizý mě doprovázeli celý život. Jako malá jsem nemohla psa vlastnit a tak jsem chodila alespoň venčit psy jiným lidem abych mohla být v jejich blízkosti.
V roce 2003 jsem ne vlastním přičiněním přišla k prvnímu psovi v mém životě, byl jím voříšek Sorbon který se k nám dostal v zuboženém stavu (byl hubený, na intimních partiích popálený no prostě příšerný stav). Měla jsem na výběr, buď dát psa do útulku a věřit, že si ho někdo vezme, nebo si psa nechat. A protože mi od mala říkali psí máma tak u nás tenhle voříšek s neposlušnou a neposednou povahou zůstal.
V tu dobu jsem ale měla již v chovatelské stanici Elbigi zamluvené štěně pejska bílého švýcarského ovčáka a toho jsme si domů přivezli na konci června 2003. A dá se říci, že on byl tím prvním impulzem. Začali jsme jezdit na výstavy, povětšinou i vyhrávat a já se do toho dění kolem psů zamilovala a od toho bylo již jen krůček k založení vlastní chovné stanice. Při zakládání chovné stanice máte zadat tři možné názvy. Já dala dva anglické a jeden český - bohužel vybrali ten český a v zásadě nejhorší možný a to od Bílého Zlatíčka (tehdá jsem počítala jedině s variantou chovu bílých ovčáků :-)) Jak šel ale čas já zjistila, že za podmínek ve kterých se toto plemeno chová já chovat nebudu. A tak u nás zůstal jen psí zástupce tohoto plemene.
U mé kamarádky jsem se seznámila s krásným plemenem kterým je krátkosrstá kolie a já jsem se postupně do této rasy zamilovala :-) A tak jsme si před vánoci v roce 2006 pořídili první fenku tohoto překrásného plemene - tricolorní Ankaru - bohužel osud tomu nechtěl a i přes to, že jsme si Ankaru kupovali jako prostou všech očních vad tak při DNA testech se zjistilo, že je CEA Positiv a navíc jsme pak ještě zjistili že má kolobom disku a tak jsme jí vyřatili z plánů na štěňátka. Na jaře 2007 jsme si čistě neplánovaně pořídili zlatou fenku Artemis která je první jejíž štěňátka ponesou jméno naší chovné stanice. Jenže když už jsem tedy začala uvažovat o chovu těchto krásných ušlechtilých, chytrých a veselých psů zjistila jsem, že od Bílého Zlatíčka se k nim vůbec nehodí a tak tato chovná stanice v zásadě zanikla bez jediného odchovaného vrhu a manžel si na své jméno založil chovnou stanici se jménem Bohemia Elenor (registrační číslo 560/07 ze dne 13.6.2007) a tak vše tedy začalo. K tomu v roce 2009 přibyla ještě bluemerle fenka Contesa a máme doma všechny barevné variace :-)
První vrh Kraťand jsme odchovali v roce 2009 - "A" Bohemia Elenor - narodil se nám čtyřčlený vrh - jedna tricolorní fenka, jeden tricolorní kluk a dva zlatí kluci.
V roce 2009 jsme si převážně díky Elišce pořídili ještě fenečku Havanského psíka (Eliška bude totiž asi po mamince a pořád chce nějakého pejska také na vodítko a naše aktivky kolií jsem se jí bála dát - přecijen ještě nemá tolik síly a tak padla volba na malé, nenáročné a hlavně nelínací plemeno). Takže Eliška má svého pejska malou Šannynku kterou si vodí na vodítku, jednou bude zkoušet junior handling a třeba se někdy dočkáme nejen kraťandích miminek, ale také malích havaňáčků, ale to předbíhám!
Druhý vrh Kraťandích miminek jsme odchovali v roce 2010 - "B" Bohemia Elenor - narodil se nám opravdu početný vrh deseti miminek - vrh byl krásně rozložený pět trikolorků, pět zlatých a stejně tak pět holčiček (dvě trikolorky, tři zlaté) a pět kluků (dva trikolorci a tři zlatí).
Třetí vrh Kraťand jsme odchovali v roce 2011 - "C" Bohemia Elenor - v tomto vrhu se nám narodilo sedm miminek - pět kluků (tři bluemerle a dva trikolorci) a dvě holčičky (jedna bluemerle a jedna trikolor).
V roce 2011 jsem opět jen náhodou zjistila, že po psovi který mě učaroval (importovaný pes z Finska na Slovensko Bellezza´s Sleepy Sandman čili Carlos) se na Slovensku narodil krásný havanský kluk jménem Heliodoro Cubanese Biely lúč čili Kubíček :-) No a já se zamilovala :-) Osud tomu chtěl a můj milovaný manžel mě tohoto krasavce koupil k Vánocům :-) tak jsem si v listopadu jela pro tohoto krasavce na výstavu do Nitry kde se se mnou zvládl i krásně socializovat :-) no a takto se tedynaše psí smečka rozrostla o dalšího Havaňáčka.
V roce 2011 se nám jak jsem již zmínila narodil vrh "C" Bohemia Elenor. V tomto vrhu se narodila také krásná trikolorní holčička Calypso která mě chytla za srdce už od prvního okamžiku jejího vykouknutí na svět. Ale celou dobu jejího růstu jsem si říkala, že máme svých pejsků dost a že tedy půjde dělat radost někomu jinému :-)... Jenže když si jí zamluvila jedna paní z Ruska a já začala zjišťovat všechny náležitosti k jejímu odcestování tak jsem zjistila, jak moc mě díky tomu bolí u srdce, jak moc bych si přála, aby její odjezd nevyšel. Asi tomu osud chtěl a její odjezd opravdu díky velkým nákladům na dopravu nevyšel. Tak k mé radosti zůstala tato krásná trikouška doma. Tímto krokem jsem udělala radost i majitelce jejího tatínka které se fenka také líbila od první chvíle a stále mě upozorňovala na to, že bych si ji měla nechat doma :-)